نصب و راه اندازی

امروزه با گسترش ارتباطات ، شبکه های مخابرات سیار نیز دائما در حال ارتقا جهت بازدهی بالا و سرویس دهی با کیفیت و سرعت بهتر میباشند. از طرفی اپراتورهای تلفن همراه در رقابت برای ارائه سرویسهای ارزانتر و بهتر سراغ تجهیزات به روز و پیشرفته تر هستند که از نظر هزینه های نگهداری و مصرفی  پایین تر و بصرفه تر باشند، همچنین اپراتورها نیاز دارند محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه خود را به تمامی نقاط کشور و حتی مناطق صعب العبور گسترش دهند.  لذا پروژه های نصب و راه اندازی سایتهای جدید و یا پروژه های مدرنیزاسیون همیشه در جریان میباشند و شرکت نوید وصال ایرانیان  با کادر پرتجربه و آماده و آشنا به متدهای مدرن سالهاست در این زمینه فعال میباشد و در پروژه های بسیاری برای اپراتورهای مختلف حضور داشته است.

این پروژه ها معمولا از تحویل تجهیزات در انبار کارفرما شروع و تا پایان راه اندازی ادامه دارد و سپس طی پروسه های تعیین شده تحویل میشوند. درایو تست

شبکه های تلفن همراه با توجه به اینکه همیشه در حال تغییر و تحول و بروز رسانی میباشند و نیز عوامل غیر مخابراتی مانند باد و باران و سرقت احتمالی تجهیزات روی محدوده پوشش و نیز کیفیت آن تاثیر دارند لذا لازم است بصورت مستمر توسط تیمهای میدانی کنترل شوند تا بهترین کیفیت و بهترین پوشش را داشته باشند. بدین منظور پروژه هایی تحت عنوان درایوتست تعریف میگردند که بخش میدانی از طریق دستگاههای تلفن همراه و نرم افزارهای تعیین شده انجام میگردد و گزارشهای جمع آوری شده پردازش و تحلیل میگردند و با اصلاح نرم افزاری و سخت افزاری موجب بهینه سازی شبکه میگردند.

شرکت نوید وصال ایرانیان با کادر مجرب و آموزش دیده در این زمینه نیز پروژه های بسیاری اجرا کرده یا در حال اجرا میباشد.نگهداری

سایتهای مخابراتی پس از نصب و راه اندازی نیاز به تعمیر و نگهداری مستمر و دوره ای دارند، که خود به دو قسمت عمده تقسیم میشنوند، بخش اول بازدید دوره ای و رفع ایرادات و گزارش مشکلات احتمالی میباشد که در بازه زمانی یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله براساس تجهیزات منصوبه و میزان اولویت سایتها انجام میگردد. بخش دوم تیمهای رفع خرابی که در صورت بروز خرابی به سایت اعزام میشوند و پس از یافتن ایراد مربوطه نسبت به رفع آن اقدام میکنند، که برای این موضوع هم محدودیت زمانی چهار ساعته، هشت ساعته و بیست و چهارساعته براساس اهمیت سایت و تاثیر خرابی روی شبکه در نظر گرفته میشود. خرابی معمولا از طریق بخشهای مونیتورینگ بلافاصله بعد از وقوع از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن های مربوطه به تیمهای پشتیبانی شرکتهای نگهداری اعلام میگردد و پس ار رفع خرابی علت وقوع و پروسه رفع خرابی از طریق همان نرم افزارها و اپلیکیشنها جهت بررسی و آرشیو کردن در موارد احتمالی آینده به بخش مونیتورینگ اعلام میگردد.